Joomla Files
 
 
Vitajte
na oficiálnej stránke
Strednej odbornej školy lesníckej
v Prešove
 
   Pfeil
   
 Lesnícke dni 2008
     V utorok 22. apríla sa začal druhý ročník celoslovenskej akcie určenej deťom, mládeži a širokej verejnosti pod názvom Lesnícke dni, ktoré nadväzujú na tradíciu „APRÍL - MESIAC LESOV“ a pripájajú sa k oslave Dňa Zeme. Táto akcia prebieha pod záštitou ministerky pôdohospodárstva SR.
     Naša škola je spolu s Ministerstvom pôdohospodárstva SR, Národným lesníckym centrom a Lesmi SR š.p. OZ Prešov, Bardejov, Vranov, spoluorganizátorom tejto celoslovenskej akcie. V Prešove sa Lesnícke dni uskutočnili 23. apríla, so začiatkom o 9:00. Na otvorení sa okrem zástupcov spoluorganizátorov akcie zúčastnil primátor mesta Prešov, JUDr. Pavel Hagyari, ktorý symbolicky preťal vetvičku a otvoril takto Lesnícke dni v Prešove.

     Podujatia sa zúčastnilo mnoho detí z prešovských základných škôl. Pre účastníkov boli pripravené mnohé zaujímavé aktivity a súťaže – poznávanie plodov a semien lesných drevín podľa hmatu a čuchu, poznávanie stôp lesnej zveri, ručné pílenie dreva a tiež vyhotovovanie vtáčích búdok.. Svoje umenie prezentovali sokoliari. Deti mohli naživo vidieť orla stepného, myšiaka a sokola rároha, štastlivci si dokonca mohli na vlastnej ruke podržať sovu. Na zvedavé otázky odpovedali zamestnanci LESOV SR a žiaci SLŠ v Prešove v informačných stánkoch LESOV SR š.p. - OZ Prešov - OZ Bardejov - OZ Vranov a Strednej lesníckej školy v Prešove. Celé podujatie sprevádzali svojim umením Lesničiari SLŠ v Prešove, ktorí predviedli rôzne ukážky poľovníckych signálov.
 
 
left unten
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.