Joomla Files
 
 
Vitajte
na oficiálnej stránke
Strednej odbornej školy lesníckej
v Prešove
 
   Pfeil
   
 Sme úspešní v projektoch Comenius

Len čo sme dokončili prácu na projekte „Improved Teaching“ (Zlepšené vyučovanie – výsledný produkt tohto projektu si tiež môžete pozrieť na našej stránke), získali sme od EÚ nový grant pre odborný projekt Plus energetický dom.

 

 V tomto školskom multilaterálnom projekte je 7 partnerských škôl (Nemecko, Holandsko, Poľsko, Maďarsko, Taliansko,  Slovensko a Turecko). Projekt je určený pre učiteľov a študentov.

 

Cieľom je navrhnúť projekty plus energetických domov vhodné pre rozličné klimatické podmienky zapojených partnerských krajín. Komunikačným jazykom i v tomto projekte je anglický jazyk, predovšetkým odborná angličtina, čo je výhodné pre zdokonalenie sa v tomto jazyku.

Počas pracovných mítingoch v jednotlivých krajinách sa budú prezentovať návrhy týchto domov a budú sa vyberať najlepšie alternatívy pre krajiny s vysokou a nízkou priemernou ročnou teplotou, nakoľko tieto domy  využívajú pasívne zdroje energií (solárna energia).

V novembri 2011 sme sa zúčastnili prvého otváracieho mítingu v Nemecku, kde sme mali možnosť vidieť reálne postavaný plus energetický dom v meste Dortmund. Naša „domáca projektová úloha“ je v spolupráci s našimi študentmi a učiteľmi vytvoriť  prvé návrhy plus energetických domov, ktoré budú vhodné pre výstavbu na Slovensku. Najlepší návrh bude našimi žiakmi prezentovaný na 1. pracovnom mítingu v Holandsku, ktorý sa uskutoční v marci 2012.

 

Mgr. Záhoráková Svatava

 
 
left unten
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.